Pomáháme školám k úspěchu

Od roku 2015/2016 patříme ke školám zapojeným do projektu Pomáháme školám k úspěchu, s jehož podporou rozvíjíme u našich žáků čtenářství a pisatelství, čtenářskou i kritickou gramotnost. Vedení školy i učitelé posilují ve škole kulturu podporující učení žáků a profesní rozvoj učitelů. Projekt Pomáháme školám k úspěchu iniciovala a dlouhodobě podporuje Nadace The Kellner Family Foundation.

Vizí projektu PŠÚ 2020 je škola, kde

• se každý žák učí naplno a s radostí a své učení si řídí;
  • každý žák s potěšením i kriticky užívá texty různého druhu;
  • panuje kultura příznivá pro učení každého, dětí i dospělých.

Projekt PŠÚ míří skrze zapojené školní týmy na celou školu – na každého žáka a každého učitele – a skrze práci s texty na učení a rozvoj myšlení vůbec.

Na začátku školního roku 2020/2021 byla zahájena nová tříletá etapu projektu. Cílem je rozšířit působení do více než stovky škol. Zásadní roli zastávají školy, které byly v projektu Pomáháme školám k úspěchu zapojeny už v minulých letech a nyní se rozhodly aktivně předávat v projektu nabyté zkušenosti pedagogům z dalších škol. Projektová síť rozrostla na celkem 111 škol. Odbornou a metodickou podporu pedagogickému sboru i vedení školy zajišťuje v každé lokalitě tým pedagogických konzultantů.

V této fázi jsme se jako projektová škola spojili s 10 školami v okolí, abychom v rámci lokální sítě projektu spolupracovali, organizovali setkání, vzájemně se inspirovali a společně naplňovali vize projektu.

Tým ZŠ a MŠ Ostašov:

Pedagogičtí konzultanti:

Hana Antonínová Hegerová

Jaromír Kozák

Martina Krupková

Koordinátor vypomáhající

se zajištěním akcí:

Hynek Šabata

Připojené školy:

Projektové aktivity:

• září 2020 - 1. společný výjezd
  • říjen 2020 - Otevřená škola (online)