Návody a manuály

Na této stránce bychom vám rádi přinášeli postupně manuály a návody na práci ve školních aplikacích. 

Aplikace Bakaláři

Jak postupovat při ztrátě hesla na bakalářích?

Mílí žáci, vážení rodiče.

Od dnešního dne je možné si změnit heslo na Bakaláře pomocí webové aplikace. Jak postupovat?

Aby vše fungovalo, musí mít uživatel nastavený komunikační email. Pokud ho nemáte, kontaktujte třídního učitele, který email do systému doplní.

 Jak postupovat při změně hesla?

Na začátku dostáváte jednorázové heslo (od třídního učitele, zástupce ředitele školy). Toto heslo je vygenerované a většinou poměrně krkolomné na zapamatování. Heslo si pamatovat nemusíte a většinou jej snadno změníte po prvním přihlášení. 

Změnu lze provést jak z webového rozhraní, tak skrze mobilní aplikaci. Jediné, co nelze měnit je uživatelské jméno, to je ve tvaru Prijmeni.Jmeno.Z nebo Prijmeni.Jmeno.R dle toho jestli se jedná o přístup žáka nebo rodiče. 

 

 

 

 

Návod na úpravu osobních údajů, který vytvořili přímo tvůrci aplikace Bakaláři.

Mezi prvními návody, Vám přinášíme návod na kontrolu a případnou změnu údajů. Využíváme přitom kompletnějšího videa od společnosti Bakaláři. 

 V případě, že Vám nelze údaje změnit, kontaktujte třídního učitele. 

Máte-li u nás více dětí (žáků) v různých ročnících, prosím udělejte kontrolu v obou přihlášeních. 

 

 

 

 


Microsoft Office 365 - školní účet

Naši žáci mohou po dobu své školní docházky plnohodnotně užívat školního účtu od společnosti Microsoft. Jedním z benefitů je to, že mohou mít legálně nainstalované aplikace z balíku MS Office 365 přímo ve svém počítači. Po zániku jejich školního účtu na naší škole sice ztrácí nárok na školní licenci, ale má-li jejich střední škola aktivní účet u společnosti Microsoft, tak se pak jednoduše přihlásí novým školním účtem a mohou vesele pracovat dál. 

Jak nainstalovat balíček office 365 naleznete v našem krátkém videu.