Akce školy

Závod horských kol

Krásného prostředí pod Ještědem využívá škola k pořádání cyklistických závodů. Na podzim se ostašovský les promění v závodiště, kterým projíždí peloton 200 závodníků z různých kategorií a z libereckých škol.

Rozsvícení vánočního stromečku

Vyhledávanou událostí adventních oslav je „Rozsvícení vánočního stromečku“ před hlavní budovou školy, koncert žáků v kostelíku sv. Vojtěcha a tvořivé dílny.

Jarmark

Akce pořádaná na konci školního roku a je vždy prestižní záležitostí žáků, všech zaměstnanců školy i rodičovské veřejnosti. Dokonalá jarmareční výzdoba, pestré jarmareční zboží, pečlivě nacvičená a po právu potleskem oceňovaná vystoupení žáků jednotlivých tříd, to vše je Ostašovský jarmark.

Závody kol pro nejmenší

Odpolední akce pro naše nejmenší, tedy pro ty, kteří si ještě nemůžou zúčastnit Závodů horských kol. Vyzkouší si jízdy zručnosti, poměří síly s ostatními a na vítěze čeká medaile.

Svatomartinský pochod

Svatý Martin přijíždí na bílém koni. Akce pro rodiče a děti, kdy si díky připraveným úkolům všichni připomenou legendu o sv. Martinovi.

Čertovská škola

Škola plná čertů, andělů a nechybí pekelně těžké počítání, nebesky lehký diktát. Na jeden den v roce je povoleno ve škole vystrkovat rohy.

Školní ples

Tradiční a oblíbený školní ples, kde nechybí půlnoční překvapení a bohatá tombola.

Run and help

Běhání, které pomáhá ... charitativní běh pro Konto Bariéry.

Edison

Multikulturní projekt, kdy se žáci seznamují se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích.

Pohádkový les

Ostašovský les je plný překvapení, tentokrát se promění v pohádku a žáci mají možnost plnit pohádkové úkoly a těšit se na prázdniny.

Projektové dny

Žáci objevují nové poznatky prostřednictvím projektů, jak třídních, tak i těch, které se prolínají celým prvním či druhým stupněm. Žáci při těchto činnostech spolupracují, pomáhají si a vzájemně si svoji práci doplňují. V?reálných situacích si při praktických činnostech ověřují svoje vědomosti, doplňují je dalšími zajímavými informacemi a vyzkouší si i svoji zručnost.