Aktuality - koronavirus

Publikováno: 10.3.2020 Autor(ka): Aleš Kozák | Sdílet:

Vážení rodiče, žáci, přátelé,

potvrzujeme to, co většina z vás již zaselchla z médií. Na základě mimořádného opatření (Č. j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN) nařizuje Ministerstvo zdravotnictví následující bod, který se týká i naší školy!

• Zakazuje se s účinností ode dne 11. března 2020:
    • osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším

Odůvodněnía celé znění naleznete v přiloženém dokumentu.

TOTO SE PROZATÍM NETÝKÁ MATEŘSKÉ ŠKOLY, ale lze předpokládat, že se situace bude i nadále vyvíjet a proto sledujte i náš web a FB

Informace k pondělí 16. 3. 2020 bychom rádi zveřejnili v průběhu pátečního dne.

Reagujeme na dotazy ohledně "ošetřovaček". "Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)" je ke stažení a tisku připraveno https://www.cssz.cz/documents/20143/157311/89_628_5.pdf jako přílohu u tohoto článku. Budeme rádi, budete-li mít dokument předem připravený. Tento dokument budeme potvrzovat od pondělí, kdy končí jarní prázdniny, za předpokladu, že bude nadále platné opatření, které se týká uzavření škol. (V případě, že je Vaše dítě nemocné, pak tzv. ošetřovačku vystavuje lékař.)

Za tým ZŠ Ostašov, A. Kozák