Zvláštní termín zápisu

Publikováno: 6.6.2023 Autor(ka): Radek Vystrčil | Sdílet:

Zápis k předškolnímu vzdělávání – zvláštní zápis pro děti z Ukrajiny – školní rok 2023/2024

Zápis je určen pouze dětem, na které se vztahuje §1 zákona č.67/2022 Sb., Lex Ukrajina, ve znění novely č. 20/2023 Sb.
Jedná se tedy o děti:

• kterým byla poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině – prokazuje se vízovým štítkem nebo záznamem o udělení dočasné ochrany

Termín a místo zápisu – podání žádosti o přijetí:

Žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání lze podat dne 8.6.2023 v Základní škole a Mateřské škole Ostašov, Liberec, přípěvková organizace, a to od 8:30 – 11:00 hod.
Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání podává rodič, prarodič, zletilý sourozenec, osoba, která má dítě svěřené do péče, obecný opatrovník určený soudem nebo ústavní zařízení, do kterého je dítě svěřeno.

KRITÉRIA PRO STANOVENÍ POŘADÍ PŘIJETÍ DĚTÍ DO MATEŘSKÝCH ŠKOL PRO ŠKOLNÍ ROK 2023/2024 V TERMÍNU ZVLÁŠTNÍHO ZÁPISU

Kritéria pro stanovení pořadí přijetí dětí do mateřských škol pro školní rok 2023/2024 v termínu zvláštního zápisu dle zákona č. 561/2004 Sb. Zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a zákona č. 67/2022 Sb. Zákon o opatřeních v oblasti školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace, oba ve znění pozdějších předpisů.
Zvláštní zápis je určen pouze dětem, na které se vztahuje dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině.
Kritéria zápisu:
1. Vízum pro cizince s dočasnou ochranou k pobytu nad 90 dní za účelem strpění pobytu na území ČR přidělené po 24.2.2022 a doložené uděleným vízovým štítkem nebo razítkem v cestovním pasu 2. Trvalý pobyt v Liberci ve školském obvodu zvolené mateřské školy, kdy pro všechny mateřské školy zřizované Statutárním městem Liberec je stanoven jediný školský obvod.
3. Dítě v posledním roce před zahájením povinné školní docházky narozené do 31.8.2018 nebo dítě s odkladem povinné školní docházky narozené do 31.8.2017 a dříve.

КРИТЕРІЇ ВИЗНАЧЕННЯ ЧЕРГОВОСТІ ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ДИТЯЧИХ САДОКІВ НА 2023/2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК НА ДАТУ СПЕЦІАЛЬНОГО НАБОРУ

Критерії визначення порядку прийому дітей до дитячих садків на 2023/2024 навчальний рік у період спеціального обліку згідно із Законом № 561/2004 Зб. Закон «Про дошкільну, початкову, середню, вищу професійну та іншу освіту» (Закон «Про освіту») та Закон № 67/2022 Зб. Закон «Про заходи у сфері освіти у зв’язку зі збройним конфліктом на території України, спричиненим вторгненням військ Російської Федерації» зі змінами та доповненнями.
Спеціальний облік призначений лише для дітей, на яких поширюється тимчасовий захист у зв’язку з війною в Україні.

Критерії зарахування:

1. Віза для іноземців з тимчасовим захистом для перебування більше 90 днів з метою перебування на території Чеської Республіки, видана після 24.02.2022 та підтверджена виданою візовою наклейкою або штампом у паспорті 2. Постійне проживання в Лібереці в шкільному окрузі обраного дитячого садка, коли для всіх дитячих садків, заснованих Статутом міста Ліберець, є єдиний шкільний округ.
3. Дитина останнього року перед початком обов'язкового навчання, народжена до 31.08.2018 або дитина з відкладеним обов'язковим навчанням, народжена до 31.08.2017 і раніше.

Запис до закладів дошкільної освіти - спецзапис для дітей з України - навчальний рік 2023/2024

Зарахування призначено лише для дітей, на яких поширюється дія §1 Закону № 67/2022 Зб., Lex Ukraine зі змінами, внесеними змінами № 20/2023 Зб.
Отже, це діти:
• яким надано тимчасовий захист у зв'язку з війною в Україні - підтверджується візовою наклейкою або записом про надання тимчасового захисту.
• яким надано візу для перебування більше ніж 90 днів, щоб витримати перебування на території Чеської Республіки (знову автоматично вважається візою для іноземців з тимчасовим захистом) – це підтверджується візовою наклейкою або штамп в паспорті

Дата та місце реєстрації – подання заяви про вступ:

Заяви про вступ до закладу дошкільної освіти можна подати 8 червня 2023 року в дитячому садку Ostašov, Liberec, příspěvková organizace з 8:30 до 11:00.
Заява про вступ до дошкільного навчального закладу подається одним із батьків, бабою, дідом, повнолітніми братом або сестрою, особою, яка здійснює опіку над дитиною, загальним опікуном, призначеним судом або закладом, до якого ввірена дитина.