Úvod

Mateřská škola je v současné době v rekonstrukci a třídy jsou rozděleny do náhradních prostor. Červená a Modrá třída je umístěna v budově ZŠ v Žákovské ulici (Ostašov) a Žlutá třída v budově ZŠ v Heřmánkové ulici (Machnín).

Mateřská škola pracuje v programu „Začít spolu“

Cíl programu: Děti svobodně vyjadřují své potřeby, přání a představy v prostředí, které jim poskytuje pocit bezpečí.

Jak to u nás chodí?
Centra aktivit : Třída je uspořádána do center aktivit, která nabízejí ve stejný čas více činností tak, aby rozvíjely dovednosti, kompetence a podporovaly spolupráci a vzájemné učení dětí.
Podpora jedinečnosti : Vyučující nabízí různé typy činností a míru podpory dle individuálních potřeb dětí, je spíše v roli průvodce.
Svoboda a zodpovědnost : Děti jsou spoluzodpovědné za své vzdělávání a mají možnost podílet se na jeho plánování, což posiluje jejich sebehodnotu a sebevědomí.
Vlastní pravidla : Děti si společně s vyučujícím vytvářejí pravidla, která jsou pozitivně formulována a aktivně používána.
Cesta je cíl : Proces učení a reflexe práce jsou pro nás stejně důležité jako výsledek.
Vstřícnost a respekt : Vyučující, děti i rodiče spolu komunikují vstřícně a s respektem.
Svět v souvislostech : Vzdělávací program probíhá v blocích, v nichž pracujeme s dílčími tématy, která vzájemně propojujeme. Tyto souvislosti podporují vnímání světa jako celku.

Virtuální prohlídka MŠ Ostašov

Virtuální prohlídka MŠ Machnín