První informace o rekonstrukci školky

Publikováno: 27.1.2020 Autor(ka): Radek Vystrčil | Sdílet:

Do jaké doby bude mateřská škola uzavřena?

Stavební práce jsou plánovány na období od 4/2020 do 1/2021. V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby. Po ukončení výběru se s dodavatelem stavby sejdeme a projednáme harmonogram prací na staveništi. Aktuálně počítáme s tím, že na konci března bude současná budova školky vystěhovaná. Víme, že jde o velmi nepříjemnou situaci pro nás všechny, ale společnými silami toto období určitě zvládneme a výsledek – nová školka bude stát za to.

Jaké prostory jsou k dispozici pro děti?

Naše škola nabízí dětem ze školky prostory nové budovy školy v Žákovské ulici a část školy v Machníně. V Machníně můžeme navázat na dobrou zkušenost z minulého roku, kdy byla část dětí z machnínské školky (po dobu opravy havarijního stavu budovy školky) vzdělávána právě v těchto prostorách. Prostory v Žákovské ulici jsou vhodné spíše pro větší děti, proto tam počítáme s umístěním předškoláků. Hledali jsme volné kapacity mezi ostatními školkami v Liberci a nabízí se využít prostor MŠ "Kytička", Liberec, Burianova 972/2. Nyní žádáme rodiče o vyplnění dotazníku, ve kterém zapíší svoje preference.

Bude možnost se do nových prostor, ve kterých děti provizorně budou, podívat?

Ano, takovou možnost nabídneme.

Jak se budou děti stravovat?

Po dobu rekonstrukce školky nebude kuchyň ve školce k dispozici. Na oběd budou děti chodit do školní výdejny. S dodavatelem obědů vyjednáváme, jak stravování zajistit tak, aby děti nestrádaly.

Budou se přijímat nové děti?

V současné chvíli počítáme s tím, že budeme nové děti přijímat. Finální rozhodnutí uděláme po vyhodnocení zkušeností s umístěním dětí v náhradních prostorách.

Vážení rodiče,

s dalšími informacemi se na Vás obrátíme v průběhu tohoto týdne.

Za tým ZŠ a MŠ Ostašov

Radek Vystrčil