Základní informace ke stravování Vašich dětí.

ZŠ  a MŠ Ostašov je komplex 4 budov, ale né v každé budově je možmost stravování a vaření.

Základní škola disponuje dvěma výdejnami. Výdejnou na 2. stupni ZŠ, kde se stravují strávníci z 1. a 2. stupně a výdejnou v Machníně, kde se stravují děti ZŠ Machnín.

Do obou výdejen jsou obědy dováženy firmou GASTRON. Cílem firmy je připravit strávníkům chutné pokrmy, se zaměřením na zdravou výživu.

Žáci ZŠ mají možnost výběru ze tří jídel. Oběd se skládá z polévky, hlavního jídla s přílohou, případně salátu, ovoce, zákusku.

V budově MŠ se jídlo vaří, děti mají zajištěno celodenní stravování: přesnídávka, oběd (polévka, hlavního jídla s přílohou, případně salát, ovoce, zákusek), svačina.

Nakupujeme čerstvé, předem nezpracované suroviny a potraviny. Našim cílem je podpora pěstitelů a chovatelů z našeho nebo sousedních regionů.

Aktuální jídelníček naleznete na serveru naší školy www.zsostasov.cz nebo na www.strava.cz.

Dotazy týkající se stravování Vám rádi zodpovíme osobně, písemně, telefonicky nebo e-mailem.

Vedoucí školního stravování (ZŠ i MŠ): Radka Volštátová
e-mail: radka.volstatova@zsostasov.cz

Podrobné informace o objednávání, odhlašování a platbách naleznete v levém menu dle zvoleného pracoviště.

Věkové kategorie ZŠ

Podle zákona č. 561/2004 SB., vyhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování jsou strávníci rozděleni do tří kategorií podle věku dosaženého v daném školním roce.

1. kategorie   7 - 10 let   cena oběda 34 Kč   měsíční platba 680 Kč
 2. kategorie  11 - 14 let cena oběda 36 Kč  měsíční platba 720 Kč
 3. kategorie  15 let a výše cena oběda 38 Kč  měsíční platba 760 Kč

Věkové kategorie MŠ