Mgr. Pavlína Pokorná Třídní učitel Učitelka 1. stupeň

Učení venku

Publikováno: 21.9.2023 Autor(ka): Pavlína Pokorná | Sdílet:
Učení venku

1. učení venku se neslo ve znamení „Vím, kde žiju“.  Toto místo jsme si určovali od nejobecnějšího ke konkrétnímu, tak jako když za námi z vesmíru letěl náš mimozemšťan Kosmík. I ten viděl nejprve Mléčnou dráhu, pak planetu Zemi, později byly zřetelné jednotlivé kontinenty, následně zamířil do konkrétního státu a nakonec cílil do Libereckého kraje, Liberce – Ostašova, do Žákovské ulice. Pod rukama nám prošlo hned několik parádních pomůcek, které nám pomohli si vše „osahat“ a informace zapamatovat.

Také už známe světové strany. Ale nejen to! My víme třeba i to, jakým směrem na školní zahradě pozorovat východ Slunce nebo na kterou světovou stranu je orientovaný Ještěd. A aby toho nebylo málo, naučili jsme se světové strany pojmenovat rovnou i v angličtině.