Mgr. Pavlína Pokorná Třídní učitel Učitelka 1. stupeň
3. třída: 4. den kosmického letu 20. 6. 2024

20.6.2024

A je tu shrnutí závěrečného dne. Třeťáci už jsou doma u maminek a tatínků, ve svých postýlkách…. Ale ve snách se možná vrací na nádherná místa, kterými jsme dnes naši dalekou cestou procházeli. Ale pojďme pěkně popořádku. Ranní protažení s paní vychovatelkou Ájou, vydatná snídaně, dobalení, úklid, zkrocení kadeří všech našich slečen, naložení všech zavazadel (2. velikánský dík za nás všechny taťkovi Marnotovi!!!), rozloučení a poděkování skvělé paní domácí Hance a báječnému kuchaři Alešovi. Na vlak jsme to vzali úplně opačným směrem než kudy jsme se do Rejdic v pondělí dostali – přes Zlatou Olešnici, Haratice, podél řeky Kamenice Palackého stezkou až do Návarova. Nádherné výhledy vpravo i vlevo (vpředu i vzadu) – nikde ani noha (ani kolo) – dobití energie do 110%!! K tomu zcela odlišná krajina i terén řeky údolí Kamenice, které jsme měli jen pro sebe. K tomu úkoly z bleděmodré obálky, občas něco zakousnout…. No, zkrátka jsme se trochu zdrželi a odjezd vlaku se naopak blížil… Přidali jsme do kroku. Výrazně! To zase jo…..  Ale uhnat jsme se nechtěli, to zase ne… Tak jsme se rozhodli pro pozdější odjezd z Návarova. Ten měl však zpoždění a navazující vlak v Tanvaldu na nás nepočkal…. Prostě se ještě jednou (spolu se společností Arriva) omlouvám za to 50ti minutové čekání na nás. Nanuky a čerstvé tanvaldské rohlíky to snad trochu zachránily a objetí Vašich spokojených dětí také. Dnešní výlet byl nádherný (stejně jako ty předešlé)! Celý den jsme sice téměř jen klesali, i tak ale máme v nohách 11 km, a děti byly skvělé!!!! Milí třeťáci, chtěly bychom Vám moc poděkovat – byly to s Vámi skvělé 4 dny!!! Myslím, že máme na co vzpomínat………….. PS: Nekončíme, jedeme dál…. – zítra se moc těším na program v planetáriu!!

3. třída: 3. den kosmického letu 19. 6. 2024

19.6.2024

Včerejší den byl pro ten dnešní vysoko nasazenou laťkou. Ani dnes ale nebylo akce, pestrosti, zážitků, informací a dobrého jídla… méně. Ranní protažení, vydatná snídaně, rozloučení se s jedním kosmonautem, co letí do jiné galaxie na hokejový led, a pak už dopolední výlet. Cestou 2x schovka před deštěm, který nás příjemně svlažil, a stálé stoupání do kopce až na nejstarší rozhlednu Jizerských hor. Cestou jsme stihli i básnit. Na Štěpánce děti trochu zatočily s kapesným, z vršku věže jsme se pokochali nádhernými výhledy, a pak se dozvěděli o rozhledně zajímavé podrobnější informace. Cestou zpět jsme to vzali přes krásnou vyhlídku Bílá skála…. A pak už jen z kopce dolů, sjezdovkou střemhlav nejrůznějšími styly. Na chatě už na nás čekal zasloužený oběd a chvíle odpočinku. Vše zapsat do Deníčků, zaznamenat do mapy a k tomu zakousnout báječný borůvkový koláč a meloun. Mezi tím se nám povedlo splnit další úkoly, které skrývala bleděmodrá obálka, další pokračování hry Survivor, a pak už něco lehce sbalit, pošmáknout si na kynutých meruňkových knedlíkách, osprchnout a do pelíšku. Zítra nás čeká nádherný výlet. Je před námi dost kilometrů, ale budeme to mít z kopečka a cestu si zpestříme dalšími úkoly a hrami. Rodičové – děti se na Vás zítra už moc těší. Tak dobrou,..