Jak pracuje družina v době koronavirové

Publikováno: 20.4.2020 | Sdílet:
Jak pracuje družina v době koronavirové

Jak pracuje družina v době koronavirové? No obtížně...

Děti dostávají každý týden plán činností za školní družinu. Plán obsahuje vždy na každý den jednu krátkou činnost. Většinou se jedná o výtvarné tvoření, vaření a pečení, hry, nebo pobyt v přírodě s nějakým úkolem navíc. Děti například pekly pizza šneky, připravovaly ovocné špízy, sázely velikonoční osení, kreslily tulipány, nebo hrály lodě a piškovrky. Navíc také obdržely sborníček her, které si mohou doma jednoduše zahrát. Všechny tyto úkoly jsou dobrovolné a děti je tak dělají pouze v případě, že mají čas a aktivity je zaujmou.

Navíc pro ně také byla připravena tajenka po Machníně. Děti musely dle slovního popisu míst (u koní, u Muzea papírové krásy, u fotbalového hřiště...)  objevit 6 písmenek a následně z nich poskládat slovo MACHNÍN. Dle reakcí se dětem tajenka líbila, proto opět vymyslíme něco podobného.

Doufám, že se brzo budeme zase moci potkat ve škole.