Čtenářský klub

Publikováno: 23.4.2019 Autor(ka): Naděžda Bendová | Sdílet:

V ZŠ Heřmánková se od února 2018 schází čtenářský klub otevřený přibližně 10 dětem od druhého do pátého ročníku. Děti se ve formátu volnočasové aktivity potkávají jedenkrát týdně na dvě vyučovací hodiny. Cílem klubu je zaujmout malé čtenáře k objevování knih a přivést je k lásce ke knihám. Čtenářský klub vede pedagogický pracovník školy. Na začátku hodiny se seznamujeme s novou knihou nebo ukázkou. Před samotným čtením sdílíme vlastní čtenářství a doporučujeme si četbu navzájem. Pracujeme také s kartičkami, které se vztahují ke knize. Učíme se naslouchat. Knihu čteme společně, při čtení používáme řízené čtení, čtení s předvídáním, prožitkové čtení, rozbor textu a hraní rolí. Závěrem zhodnotíme, jak se nám pracovalo. V klubu jsme se seznámili s 21 knihami, můžeme doporučit ke čtení následující knihy: Babičku Drsňačku, Nejhorší děti na světě, Dědečkův velký útěk, Pipi Dlouhou punčochu, Poslední děti na Zemi a Matyldu.