Jana Erbenová Hanková
Mgr. Jana Erbenová Hanková Třídní učitel Učitelka 1. stupeň

Umíme!

Publikováno: 8.10.2023 Autor(ka): Jana Erbenová Hanková | Sdílet:
Umíme!

Úsměvné zážitky přineslo dětem písmenko U. V pondělí ráno na nás čekalo úplně nové uspořádání nábytku ve třídě.V každém vzniklém hnízdě z lavic bylo připravené jedno uzenkové pískenko. Každý se chopil  nože a jal se krájet. Z uzenek jsme vykrájeli úhledné tvary, nacpali je do skleniček, zalili lákem a voila! Za týden se mohou ochutnávat uleželí utopenci.
Úterý, den kdy písmenko U slaví svátek, jsme pojali ve velkém stylu. Módní show úžasných ulítlých účesů provázala také básničková přehlídka mladých recitačních nadšenců.Hostili jsme dokonce i vzácnou návštěvu, která se u nás ukázala,aby s námi mohla prožít a užít si čtenářskou lekci s názvem Úsměv pro Žabku.

Ve středu si pak děti mohly vyzkoušet jaké to je učit. Navzájem si předváděly, co všechno už umí a snažily se svůj um předat dál.

Čtvrteční den jsme se věnovali prevenci úrazů a nemocí,řešili jsme, jak se zachovat v mimořádných situacích. Úplně poprvé jsme měli možnost navázat na zkušenost ze školky a vyzkoušet si i ve školním prostředí práci v centrech aktivit.

Páteční exkurze do Safari ve dvoře Králové byla příjemnou tečkou za užitým týdnem. A něco mi říká, že vzpomínka na pavilon zvířat z Afriky nás dost možná bude provázet týdnem následujícím...tak AHOJ za týden!