5. M

Mgr. Miroslava Kadeřábková Třídní učitel Učitelka 1. stupeň

Svatý Martin

Publikováno: 11.11.2021 Autor(ka): Lenka Drtilová | Sdílet:
Svatý Martin

11. listopad na nás zasvítil z kalendáře a s ním přišly i naše svatomartinské oslavy. Děti se seznámily s některými pranostikami a příslovími, které se ke sv. Martinu pojí. Udělali jsme si ve třídě svatomartinský průzkum, abychom zjistili, jestli někteří z nás mají k Martinovi blízko. Čtvrťáci se seznámili s příběhem svatého Martina z komixu, který skládali dohromady a napsali podle něj moc hezké příběhy. Naopak páťáci, kteří už se s příběhem setkali v minulých letech a dobře si ho pamatují, zahráli třídě divadlo.

Samozřejmě jsme nemohli opomenout husu, byť v našem podání pouze z papíru. Zlatým hřebem našich oslav bylo samozřejmě pečení svatomartinských rohlíčků. Ty by měly symbolizovat podkovy Martinova koně. Jak se podobají, můžete posoudit sami :-). Na tvaru, ale přeci jenom nezáleží. Důležité je, že si děti vyzkoušely pečení a naplnily si bříška sladkou dobrotou. Dokonce si ne ještě nesly domů výslužku.

Škoda, že bílý kůň zůstal ve stáji, ale Martina jsme oslavili důstojně a sněhu se jistě dočkáme později.

Všechny fotky najdete v galerii.