Mgr. Michal Bolek Třídní učitel Učitel 2. stupeň (Z-TV-INF), metodik prevence

Školní výlet - "Mácháč"

Publikováno: 3.9.2023 Autor(ka): Michal Bolek | Sdílet:
Školní výlet - "Mácháč"

Školní výlet - Mácháč 2023

Náš školní výlet začal ve středu na Libereckém nádraží. Nastoupili jsme do vlaku a jeli jsme cca hodinu a půl do České Lípy. V České Lípě jsme šli do parku a hráli různé hry. Rozdali jsme si čísla a učitelé nám řekli že až půjdeme na Bezděz tak se tam spočítáme a určitě to zvládneme pod 12 sekund. Po odpočinku jsme šli na vlak do Starých Splavů, kde jsme se ubytovali v Holiday campu. Vybalili jsme si a pak šli na oběd. Po obědě jsme šli na chatky, kde jsme měli hodinu pauzu a pak jsme šli na Machač kde jsme byli po zbytek dne. Středeční odpoledne jsme zakončili večeří. Druhý den nás čekal celodenní výlet na Bezděz. Ráno jsme stávali v 7:00 a v 7:30 jsme měli snídani. Po snídani jsme šli už s batohama a svačinou na vlak a jeli jsme poblíž k Bezdězu. Na zastávce jsme vystoupili a vyrazili na Bezděz. “Ten kopec byl nekonečný.” Potom jsme došli na Bezděz, kde jsme se spočítali a šli si prohlídnout Bezděz. Po prohlídce jsme měli cca 30 min pauzu na to si koupit pití, zmrzlinu a spoustu dalšího. Po kratší přestávce jsme se vydali po červené stezce až k místu uprostřed lesa, kde jsme si dali oběd a zahráli jsme si pár her. Došli jsme k přístavu v Doksech a vydali jsme se na vlakové nádraží a jeli jsme do kempu kde jsme po večeři rozdělali oheň a pekli jsme buřty a zahráli si hry. Poté nastala bouřka a všichni si šli lehnout. V pátek ráno jsme si pobalili a šli jsme na vlak. Vlakem jsme dojeli až do Liberce a tam jsme se rozešli. A jestli vás zajímá, jestli jsme to pod těch 12 sekund dali tak fakt dali. Sice až pod Bezdězem ale dali. Trvalo nám to 11,01 sekund.

Žáci 6. třídy.