Mgr. Pavla Beňová Třídní učitel Učitelka 1. a 2. stupeň

Harmonizační pobyt

Publikováno: 28.11.2023 Autor(ka): Pavla Beňová | Sdílet:
Harmonizační pobyt

V úterý 19. září jsme jako třída vyrazili na harmonizační pobyt na horskou chatu Pláně pod Ještědem. Sraz byl na konečné zastávce tramvaje č. 3 v Horním Hanychově. S celou svou bagáží jsme se vydali nahoru... a nahoru... a nahoru, na Pláně. Cestu jsme si zpříjemňovali různými aktivitami na seznámení se. Protože ruku na srdce, po prvních dvou týdnech, jsme si ještě vzájemně všechna jména nepamatovali. Poslední třetina cesty byla vážně náročná, ale nahoře, na kopci, to bylo za odměnu - svítilo sluníčko a čekali tam na nás naši přátelé z "béčka".

Po rychlé organizaci na chatě, ubytování se a krátkém odpočinku jsme se pustili do dalších aktivit. Část z nich byla samostatná (upíři, molekuly, monstra) a část pak společná s "béčkem" (trpaslík/obr/čaroděj a vlajky). Vlajky nás hodně bavily, dokonce jsme dali dvě hry - odveta byla nutná! Večer byl ve znamení kulturní zábavy, protože jsme přes den v mezičase trénovali divadelní vystoupení. Nevím, jak se nám to stalo, ale i když každá skupina měla jiné zadání, všichni do svých představení zakomponovali úkladný zločin a potřebu volat záchranné složky.

Ve středu jsme se od rána pustili do práce. Tentokrát už byl náš program samostatný, protože "béčko" během dopoledne odcházelo. Psali jsme básně od K. J. Erbena z Kytice. Hlavy nám zavařila následná aktivita, kdy jsme měli provázek rozdělit na stejný počat dílků. Kvůli tomu jsme přišli i pozdě na oběd, protože jak se ukázalo, tohle nám tedy vůbec nesedlo! Po odpoledním klidu jsme se pobavili u aktivity zvané Pastýř a ovečky. Zapotili jsme se u Člověče obíhej, trochu taktizovali nad Trojnožkou a jako ovečky jsme hledali únik před vlkem. Pozdní odpoledne a večer jsme pak trávili v chalupě, kde jsme se stmelovali pomací dalších aktivit. Ještě před večeří jsme měli chvilku čas pro sebe, někteří ho využili k pořizování krásných snímků zapadajícího slunce. Protože ten pohled na Ralsko a Bezděz byl neuvěřitelně uklidňující.

Jestli vám toho na jeden den přišlo už dost, tak to ještě není konec! Večer jsme se vydali na Ještěd. Teda, ne úplně na něj, jen na Pláně (nad sjezdovku). Užili jsme si pohled na rozsvícené město, ticho kolem nás a jemný závan strachu. Cestu zpět na chatu jsme pojali jako bojovku, na kterou jsme se vydávali sami nebo ve dvojici.

Nechce se tomu věřit, jak rychle to uteklo, ale třetí den - čtvrtek - byl tu a nám zbývalo poslední dopoledne. To jsme věnovali reflexi předchozích dnů plých aktivit a také "hrám" důvěry. Proběhnout pod pažemi spolužáků byla pro některé z nás výzva. Po sbalení batohů - což ne vždy bylo jednoduché, protože "ta mamka to umí sbalit nějak líp" - jsme se skulili dolů z Plání. Těsně před odchodem jsme se ještě pozdravili se sedmáky, kteří nás na chatě vystřídali.

Po příchodu do Horního Hanychova už nás čekalo jen poslední rozloučení po němž jsme se každý rozcházel po svém - někdo nadšený z nových spolužáků, někdo trochu nachlazený, někdo rád, že je "doma", všichni parádně najedení - tímto posíláme velký dík za výbornou kuchyni.

Děkuji všem, kteří se během harmonizáku nebáli zapojit do aktivit, šli do nich naplno a užilli si to alespoň z půlky tak, jako já! Vaše třídní.

P.S.: Všechny fotografie a videa jsou k dispozici v Teams (6.A) v .zip složce.