Ředitelské volno

Publikováno: 26.11.2019 Autor(ka): Jana Hamalčíková | Sdílet:
Ředitelské volno

V pátek 22. 11. se konalo ředitelské volno. Naši žáci byli doma a vy se možná ptáte: „Jaký jsme k tomu měli důvod?“

Celý náš pedagogický tým se již po třetí zúčastnil prestižní vzdělávací akce „Festival pedagogické inspirace 2019“ v Pražských Kunraticích. Je to dvoudenní festival, který pořádá naše spřátelená organizace Pomáháme školám k úspěchu. O velikosti akce vypovídá i to, že akci navštívilo více než 850 účastníků, bylo otevřeno 119 dílen, které vedlo 153 lektorů.

Festivalu se v pátek i sobotu zúčastnilo všech 30 pedagogických pracovníků naší školy. Každý z nás si odnesl zajímavou inspiraci, kterou může vylepšit svoji výuku.

Jsme rádi, že jsme letos opět dostali příležitost na festivalu vystupovat i v roli lektorů. A co jsme jako lektoři nabízeli?
• dílnu Daniely Šťastné na téma „Propustky zábavnou formou pro 4. a 5. ročník ve vlastivědě a přírodovědě“,
• dílnu „Využití supervize při práci asistenta pedagoga“, kterou vedli Jana Hamalčíková a Radek Vystrčil,
• dílnu „Od předškoláka ke školákovi“, kterou vedla Lenka Novotná,
• Aleš Kozák pak představil naši cestu k „Ročníkovým projektům – jak sledovat učební pokrok žáka“,
• paní učitelka Michaela Petrželová spolu s naší pedagogickou konzultantkou Hanou Hegerovou představili „Cestu k tvůrčímu psaní u žáků na prvním stupni“,
• naše ředitelna – tedy Radek Vystrčil a Aleš Kozák seznamovali další vedení škol s tím „Jak jsme zaváděli formativní hodnocení skrze učící se skupiny“,
• další seminář pod vedením Radka Vystrčila a Hany Hegerové byl na téma „Jak můžeme využívat potenciál pedagogů k rozvoji školy“,
• poslední sobotní sdílení v podání Martiny Krupkové a Jaromíra Kozáka bylo na téma „Práce s oborovými texty v naukových předmětech (dějepis, přírodopis)“.

Novinkou pro letošní festival bylo "Tržiště", kde školy vystavovaly žákovské práce, pomůcky, které vyrobily a používají k výuce, a další materiály pro inspiraci.

Děkujeme všem našim lektorům za reprezentaci školy a pedagogům, kteří se aktivně festivalu zúčastnili. Velké díky patří také projektu Pomáháme školám k úspěchu a týmu ze ZŠ Kunratice za realizaci této skvělé akce. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí. Fotky z festivalu jsou k nahlédnutí zde a z tržiště zde.

Za tým ZŠ Ostašov Aleš Kozák, Radek Vystrčil a Jana Hamalčíková