Ostašovský ples

Publikováno: 25.2.2019 Autor(ka): Jana Hamalčíková | Sdílet:
Ostašovský ples

V sobotu 16. 2. jsme se již po šesté sešli ve školní tělocvičně na tradičním ostašovském školním plese. Vzhledem k tomu, že v letošním školním roce jsme se stali sponzory Surikat v liberecké ZOO a zároveň tato ZOO slaví 100. výročí od svého založení, i téma plesu se neslo v tomto duchu. Stěny sálu se proměnily v galerii vystavující práce našich žáků se zvířecí tématikou a nad hlavami plesajících se proplétaly řetězy připomínající liány, mezi nimiž poletovali barevní ptáčci a pohupovaly se rozpustilé opice. I na parketu bylo veselo. K tanci i poslechu hrála kapela ABC Band, o předtančení ve svižném rytmu moderního amerického stepu se postarala taneční skupina Devil’s Dream, která funguje pod DDM Větrník. Nechyběla ani hadí žena ovíjející se kolem tyče z klubu AIRKO Liberec. Tradiční půlnoční překvapení v podání ostašovských pedagogů a jejich příznivců jako každoročně nezklamalo a pobavilo. Nedílnou součástí plesu bývá každoročně i bohatá tombola, která byla letos rozšířena o dražbu kalendáře, který byl sestaven z děl našich žáků. Výtěžek této dražby půjde samozřejmě na libereckou ZOO.  Po celý večer byla skvělá zábava a všichni hosté, tančící i netančící, odcházeli spokojeni.  Na závěr ještě velké poděkování všem, kteří se na přípravě plesu podíleli – ať už v sobotu dopoledne při přípravě a výzdobě sálu, během sobotního večera, tak i při nedělním úklidu.