Mgr. Pavlína Pokorná Třídní učitel Učitelka 1. stupeň

Den dětí a učení venku

Publikováno: 3.6.2022 Autor(ka): Jana Fořtová | Sdílet:

První středa v červnu patří dětem. Nevydali jsme se do lesa ani na louku, ale zůstali jsme u školy a přesto to bylo netradiční. Ráno jsme začali sepsáním svých přání ke Dni dětí. Páťáci si pro nás připravili Bleší trh, spočítali jsme si své kapesné, vzali tašky a vzhůru do víru nakupování. Nedávno jsme měli téma nakupování i ve třídě, ale teď to bylo opravdové, mince nebyly z papíru, nakoupené věci jsme nemuseli po hodině vracet :-). Venku svítilo sluníčko, nákupní tašky byly plné, radosti dosti, ale nás čekala další práce. Křídy místo tužek,dlažba u školy místo sešitu a už jsme tvořili dělení na poloviny, orientaci v tabulce, porovnávání. Dopoledne uteklo rychleji než obvykle, závěrečné kolečko nám uzavřeno středeční učení venku a už jsme se těšili na odpoledne, až si pohrajeme s hračkami, které jsme si nakoupili. :-)