Rekonstrukce školky II.

Publikováno: 3.2.2020 Autor(ka): Radek Vystrčil | Sdílet:

Vážení rodiče, obracíme se na Vás s prosbou o vyplnění tohoto krátkého dotazníku. Snažíme se pomocí něj zjistit, jakou z možností umístění Vašeho dítěte (po dobu rekonstrukce školky) preferujete. Na základě výsledků šetření můžeme připravit další postup.

Ve školce je celkem 57 dětí, z toho 21 předškoláků. Naše škola v Ostašově (ani jiné prostory v Ostašově) ani jiná školka v Liberci není schopna všechny děti přijmout najednou. Rozdělení dětí na různá místa vzdělávání je tedy nevyhnutelné. Při rozdělování dětí se budeme snažit, až do naplnění kapacit místa, zohlednit aby:

  • Předškoláci byli spolu v jedné skupině
  • Sourozenci byli spolu v jedné skupině
  • Místo bydliště
  • Vaši volbu z tohoto dotazníku.

Možné varianty umístění dětí:

Budova školy Žákovská – Ostašov

Přemýšlíme o využití jedné učebny v novém objektu školy. Prostor však není primárně určen pro školkové děti. Bude potřeba zabezpečit šatny a prostory pro poobědový relax. Stravování by probíhalo v budově, na obědy by děti chodily do výdejny v Křižanské ulici, náš dodavatel stravy je schopen stravování zabezpečit. Vzhledem k tomu, že v této budově je i první stupeň naší školy, nabízí se tuto budovu nabídnout nejprve předškolákům.

Budova školy Heřmánková – Machnín

Přemýšlíme o využití tělocvičny a částečně prostor školní družiny. I zde není prostor primárně určen pro školkové děti. Bude potřeba zabezpečit hygienické zázemí a oddělené šatny pro děti. Stravování by probíhalo v budově. Zde je výhodou, že minulý rok jsme v těchto prostorách hostili machnínskou školku a máme zkušenosti s takovým provozem. Kapacita prostor je 30 dětí.

Budova MŠ Kytička, Liberec, Burianova 972/2

Ve spolupráci s městem hledáme i možnosti mimo Ostašov. Jediná školka v Liberci, která je schopna nabídnout prostory pro otevření nové třídy je školka „Kytička“. Zde bychom mohli zabezpečit nejlepší servis pro děti, ovšem výměnou za složitou dopravu.

Přestup na jiné Mateřské školy

Ve spolupráci s městem hledáme volné kapacity v ostatních MŠ, ve kterých bychom Vám mohli pomoci vyjednat přestup Vašeho dítěte. Jsou to školky:

  • MŠ Hvězdička, Gagarinova 788/9
  • MŠ Stromovka, Stromovka 285/1 – pracoviště na Františkově
  • MŠ Jablůňka, Jabloňová 446/29

Za tým ZŠ a MŠ Ostašov Radek Vystrčil