Zpráva č. 1

Publikováno: 12.5.2020 Autor(ka): Jana Fořtová | Sdílet:

V tomto příspěvku vám překládáme vizualizace, které jsou součástí projektové dokumentace a pohled na stávající stav. Vlastně ani to už není pravdou. Levá část, tedy dostavěná v akci „Z“ z roku 1980 je zbourána a pouze z malé části bude na jejím bývalém půdorysu budova nová. Celý dvůr se rozevře a budova nově postavené části kopírující potok rozevře náruč pro dětské hřiště.

Důkazem této demolice, která začala v měsíci březnu, je následující fotografie.

Na ní je vidět započatá rekonstrukce stávající budovy školky. Od vchodu nalevo je vyzděný základ pro novou jídelnu rozšiřující kapacitu jídelny stávající. Rozšíření prostor se dočkala i kuchyň a bývalá jídelna. Celkově se kapacita školky z 57 dětí navýší na 100 dětí.

Kolem celé budovy staré části školky se provádí zpevnění základů a důmyslné odvodnění.

Při stěhování vybavení prostor jsme se potkali i z několika lidmi, kteří školku v roce 1980 pomáhali stavět. Někteří si vzpomněli na nám skryté důvody technologického postupu při stavbě a jiní na atmosféru, která je v té době provázela vlastně na každém kroku a metru zdiva. V zahradě byl kupříkladu bazén, který byl při stavbě zasypán. Původní rozmístění prostor v tehdy nové přístavbě byl také odlišný od stavu před bouráním atd atd. Ono to není zas tak dávno. Většina dnešních rodičů se v té době narodila a byli to právě jejich rodiče, kteří tuto část školky stavěli pro své děti. Osobně jsem velice rád, že mohu být u stavby a rekonstrukce nové budovy naší školky.

A takhle bude vypadat. ... Kdy? Rekonstrukce a stavba je plánována na 300 dní a to od 23. března 2020.

Hynek Šabata, koordinátor rekonstrukce