Září ve školní družině Ostašov

Publikováno: 1.10.2023 Autor(ka): Jana Fořtová | Sdílet:
Září ve školní družině Ostašov

Září bylo plné seznamování se, sdílení zážitků z prázdnin, průzkumných procházek do okolí školy a také práce s mapou, tvoření vlatních map díky mezinárodního dne turistiky. Počasí nám přálo, a tak jsme většinu času trávili venku hraním, aktivitami, sportem i společnými činnostmi.

1. oddělení

Jako letošní nováčci jsme se první dny seznamovali nejen s kamarády ze své třídy, ale i z ostatních oddělení. Poznávali jsme, jak to v družině chodí, co máme v okolí školy. Velkou část jsme věnovali vlastnímu hraní, nezapomněli jsme ani udělat velký kus práce: vyzdobit družinu prvními výtvory, vyrazit do okolí školy s mapou a označovat významná místa a rozpracovat si mapu výletů, která je plná tipů na úžasná místa.

2. oddělení

Pracovali jsme s mapou Ostašova a podle ní jsme se snažili dostat od spodní budovy na Křižanské k horní budově na Žákovské. Cestou jsme hledali dopravní značky, které jsme na cestě potkali a zakreslovali do příslušných kolonek u mapy. Dětem se pěkně dařila orientace v mapě.

3. oddělení

V první řadě jsme se zase stmelovali po prázdninách a seznamovali s novými prvňáčky. S radostí jsme se ujali své nové roční úlohy, péče o řasokoule a jde jim to výborně. Také poznáme téměř všechny dopravní značky v okolí školy a po cestách Ostašovem.

Měsíční téma "Čas na poznání a nové přátelé" jsme vyčerpali na maximum. Fotky ZDE.