Říjen ve školní družině

Publikováno: 1.11.2023 Autor(ka): Jana Fořtová | Sdílet:

Začátek října byl ve znamení zvířat, 4. 10. byl Mezinárodní den zvířat a to stojí za pořádné připomenutí. Zbytek měsíce se nesl v duchu podzimu, letos byl říjen teplý a slunečný, podzim hrál barvami a my si ho mohli užít naplno.

1. oddělení

Prvňáčky čekala v říjnu centra aktivit na téma zvířata a podzim, bylo zajímavé je pozorovat při práci (pro děti známé, pro paní vychovatelky něco nového). Každý týden si pro nás ve středu a čtvrtek program připravují studentky Romana, Kateřina a Tereza, které jsou u nás na praxi a díky nim je v družině živo.

2. oddělení

Tento měsíc jsme se hodně věnovali listnatým, občas i jehličnatým stromům. Hledali jsme listy a učili se je pojmenovávat, to se nám dost dařilo. Také hodně pracujeme na komunikaci mezi sebou, je to velká práce, ale děláme pokroky.

3. oddělení

Říjen byl pro nás ve znamení tvoření. Povedli se nám krásné hlavy koní z otisků svých chodidel, dále krásní lesní skřítkové a víly z přírodnin a na konci měsíce jsme zahájili výrobu koberečků ze starých trik.

Fotogalerie ZDE.