Říjen ve školní družině

Publikováno: 1.11.2022 Autor(ka): Jana Fořtová | Sdílet:

Říjen byl plný zajímavých zážitků i poznání. Jste z minula zvědaví, jaké překvapení dostali třeťáci? Mají družinového mazlíčka - 3 řasokoule. Že neznáte nebo nevíte, že je to mazlíček? Přesto, že je to zelená řasa, je třeba se o ni pravidelně starat a dokonce se s ní "mazlit" ;-) Těště se na článek, kde se dozvíte víc o péči a třeťáckém pozorování.

Podzim přinesl změny počasí, barvy do přírody, spoustu plodů a přírodnin, které jsme mohli využívat. Větší část měsíce jsme strávili venku a podzim jsme okusili všemi smysly: očichali, jak podzim voní; ochutnali jablečné toasty z jablíček ze školní zahrady; kochali se výhledy do dáli i detaily, které máme okolo nás; osahali si kůru stromů, sbírali listy a přírodniny, hrabali listí a uklízeli zahradu; poslouchali šustění listí i vítr, který byl všude kolem nás. Naší hernou se stal i les, hledali jsme znaky podzimu, tvořili mandaly, stavěli domečky podzimním skřítkům, hledali houby a využívali vše, co nám les nabízí.

Konec října byl ve znamení ředitelského volna a prázdnin, kdy jsme v družině nezaháleli, ale užili si výlety a tvoření.

Fotky ZDE

Prázdninová ŠD ZDE