Květen ve školní družině Ostašov

Publikováno: 7.6.2022 Autor(ka): Jana Fořtová | Sdílet:

Květen se nesl v duchu "Jsme stejní, jsme jiní", přesto jsme toho zažili mnohem více.

K měsíčnímu tématu jsme zvládli číst pohádky, které si čtou děti z jiných zemí. Také jsme si povídali, jak to děti v ostatních zemích mají (kde se víc studuje, kde se více pracuje, co nám může přijít jako běžné, děti v jiných zemích nemají,...). Neopomněli jsme Mezinárodní den rodiny, zjišťovali jsme, zda máme v našem okolí hrdinu a kdo je vlastně pro nás hrdina.

A to další je poznat z fotek :-). Hráli jsme různé hry na zahradě, v lese, v družině. Posilovali spolupráci, řešili různé zapeklité situace. Vyzkoušeli si další pokusy. Popustili uzdu naší fantazii. Využili žluté louky plné pampelišek k výrobě sirupu, bylinky a sirup k výrobě limonád. Společně si vyrobili pomazánky a udělali si zdravé odpoledne, když člověk přidá ruku k dílu, hned chutná jinak :-) některým se dělali boule za ušima.