Březen ve školní družině Ostašov

Publikováno: 2.4.2023 Autor(ka): Jana Fořtová | Sdílet:

Březen jsme všichni vyhlíželi, však je to první jarní měsíc. Počasí si s námi hrálo. Ještě jsme si užili sníh, hry a tvoření na sněhu, déšť í bláto. Těch teplejších, jarně vypadajících, dní bylo pomálu. My se nedali odradit a jarní tématika byla v družině v plném proudu. Každé oddělení si vyzdobilo družinu, začali jsme uklízet okolo školy, pozorovali změny v přírodě a hledali první květiny jako posly jara. Na záčátku měsíce jsme stihli potěšit babičky a dědečky v domovech seniorů, v rámci výzvy Dobrovolníků pro Liberecký kraj jsme vyráběli dárky a přání. Věnovali jsme se zdravému životnímu stylu, objevovali i ochutnávali nové potraviny a abychom nastartovali tělo po zimě, tak jsme každou možnou chvilku trávili venku. Část měsíce patřila knize a my si nejen četli, ale také šili záložky, psali doporučení o knize pro ostatní. Provětrali jsme etiketu slušného chování, většinu pravidel známe, ale říká se: opakování matka moudrosti.

Co jsme stihli zdokumentovat, najdete ZDE.