Říjen ve školní družině Ostašov

Publikováno: 27.10.2021 Autor(ka): Jana Fořtová | Sdílet:
Říjen ve školní družině Ostašov

Počasí nám přálo a my trávili většinu času venku. Na hřišti i zahradě jsme hráli společné hry, pak se každý věnoval své oblíbené činnosti (fotbal, florbal, obruče, honičky, malování křídami, tématické hry na zahradě). Trénovali jsme rovnováhu, obratnost i pravidla fair play, uklízeli listí a užívali sluníčka.

V rámci měsíčního tématu jsme se věnovali dopravní výchově, obhlíželi okolí školy, prvňáčci vytvořili 3D mapu, zkoušeli číst v mapách, pomocí mapy došli k pokladu. S přicházejícím podzimem jsme pozorovali změny v přírodě, vrhli se na podzimní výzdobu školy.

20. 10. jsme si připomněli Den stromů a prvňáčci si vybrali lípu na zahradě jako družinový strom, na kterém budou dokumentovat proměny v ročních obdobích.

Podzimní prázdniny většina trávila doma, ale s některými jsme si i prázdniny užili ve škole :-)

Více fotek ZDE.