Leden ve školní družině Machnín

Publikováno: 3.2.2023 Autor(ka): Jakub Řihák | Sdílet:
Leden  ve školní družině Machnín

První měsíc nového roku se nesl v duchu pohádky "O dvanácti měsíčcích". Společně jsme si nejenom pohádku četli, ale také jsme s ní pracovali: například jsme se učili měsíce, vytvářeli jsme další kapitolu naší "Pohádkové knížky" a nebo jsme si společně pohádku zkoušeli vyprávět svými slovy. Na závěr jsme si jí i pustili. :)

Kromě nové pohádky jsme si pomocí ilustračních obrázků vyprávěli o zvířatech, která můžeme vidět v zimě v přírodě a také o tom, jak jim můžeme během zimy pomáhat. V encyklopediích jsme hledali o těchto zvířatech informace a také jsme se je snažili co nejpřesněji vybarvit, poté jim dodělat pomocí voskovek a vodovek jejich přirozené prostředí. Pomocí pracovních listů jsme poznávali stopy jednotlivých zvířat a nebo to co jim v zimě můžeme dávat do krmelců.

Jeden týden jsme věnovali zimním sportům a na závěr tohoto týdne jsme si společně vytvořili "fotografii" hokejového brankáře či hráče.

Jako každý měsíc, tak i v lednu jsme navštívili zajímavý program v knihovně - "Bob a Bobek králíci z klobouku ", kde se děti seznámili s dobrodružstvími těchto dvou úžasných králíků. :)

Ve družinové akci "Den s bacily" jsme se zase dozvěděli o tom, jak předcházet nemocem a v pohádce jsme zjistili, jak hodný vitamín porazil zlého čaroděje bacila. Společně jsme si na vitamíny a bacily zahráli a pomocí různých aktivit jsme poznávali, co je pro nás zdravé a co ne.

Na závěr už jen říct: užili jsme si i sněhu a to jak ve družině, kdy jsme skládali iglú z papíru a nebo stavěli sněhuláky z vaty, tak i venku při souťěži o největšího sněhuláka a nebo při stavbě iglú a při parádním bobování:)

A už se těšíme, co nám připraví další měsíc za nová dobrodružství !!! :)

Fotografie naleznete ZDE