Květen ve školní družině Machnín

Publikováno: 10.6.2023 Autor(ka): Jakub Řihák | Sdílet:

Nový měsíc se nesl v duchu předposlední pohádky "O slepice a kohoutkovi". Pohádku jsme si společně přečetli, nakreslili, ale také jsme si jí poslechli.

Během pracovních činností jsme si pomocí lepidla a kousků barevného papíru vyrobili slepičku nebo kohoutka.

Nejvýznamnějším dnem v květnu se pro nás stal "Den matek".  Pro maminky jsme vytvořili malé překvapení v podobě kytice z lučních květin. Také jsme si maminky vyzkoušeli namalovat podle toho, jak si kdo svou maminku pamatuje. Ani na tatínky jsme nezapomněli, a proto jsme si namalovali i tatínky.  V rámci tématu rodina jsme si povídali o všech členech rodiny, a tak jsme vytvořili dům s názvem "Moje rodina ".

Při hezkém počasí jsme trávili celé dny venku na školní zahradě, kde jsme si společně vymýšleli nejrůznější pohybové hry.

Navštívili jsme také program v knihovně, kde si pro nás paní knihovnice připravila program o Kátě a Škubánkovi.

Než jsme se nadáli měsíc byl u konce. Teď nás už čeká jen poslední měsíc do konce školního roku, a tak se již teď těšíme co nám přinese.

Fotografie naleznete ZDE