Zahradní slavnost v Machníně

Publikováno: 22.6.2024 Autor(ka): Lenka Drtilová | Sdílet:
Zahradní slavnost v Machníně

Pomalu se nám začíná rodit nová tradice (letos již 3. ročník), a tou je Zahradní slavnost. Stejně jako v letech minulých i letos jste si mohli v dílničkách např. navléknout náramky, pod vedením certifikované barmanky namíchat vlastní koktejl, nabarvit si keramické obrázky a figurky, vyplnit si "plotový kvíz" a samozřejmě nemohla chybět tombola. K největším lákadlům letos jednoznačně patřil krásný dort, skateboard a kosmetické balíčky Avon. Nejen díky tomu byla fronta před tombolou stále velká. Letošní novinkou bylo anglické divadélko v podání žáků 4. třídy. Secvičili pohádku The Enormous Turnip (O veliké řepě) a i přes velkou trému a nešťastné technické problémy v úvodu, děti představení s nadšením odehrály a odzpívaly. Odměnou jim byl mohutný potlesk všech přítomných.

Heřmánková kavárna se naplnila dobrůtkami, které vyrobily samy děti. Ať už v průběhu čtvrtečního dopoledne (1.a2.M zdravé ovocné misky, 3.M povidlové a tvarohové šátečky a 4. a 5.M. pizza šneky), přinesly je z domácích dílen či vyráběly přímo na místě - cukrová vata, vafle. K tomu byla na čepu malinovka, džusíky, koktejly a pro rodiče i dobrá káva. 

Stejně jako v minulých letech se zahrada zaplnila nejen dětmi, které jsou zde "doma", ale přišlo mnoho rodičů i prarodičů, sourozenců mladších i starších a dokonce se objevily i děti, které naši školu už opustily a přišly zavzpomínat. Celé odpoledne nám zalilo sluníčko, a tak příjemná a pohodová atmosféra přešla pomalu v podvečer. Děkujeme všem za hojnou účast, dětem i paním učitelkám za přípravu a ochotným rodičům, kteří zůstali déle a pomohli nám vše uklidit. Bylo to zkrátka fajn!