Únikovka - aneb fyzice jen tak neutečeš!

Publikováno: 16.12.2021 Autor(ka): Aleš Kozák | Sdílet:
Únikovka - aneb fyzice jen tak neutečeš!

Kdo by občas nechtěl uniknout z hodin, které občas bývají náročné. Ale takový únik není jen tak zadarmo. Dnešní dvouhodinovku fyziky jsme strávili rozprostření po celé škole. Běhali jsme z místa na místo a počítali úlohy, které jsou s naší školou svázány.

Zjistili jsme například, kolik energie prosvítíme ve třídě, kolik tepla se vyrobilo od začátku školního roku v naší kotelně, jak náročné by bylo odnést přeskokovou kozu z tělocvičny na první stupeň nebo kolik tepla padne na ohřev vody v jídelně, kde nám teplá voda udržuje teplé obědy.

Pracovali jsme ve trojících a mohli jsme používat netbooky, na kterých jsme postupně odemykali zámečky k jednotlivým úlohám. Když jsme něco nevěděli, mohli jsme si doběhnout pro nápovědu. Ta byla bohužel většinou na druhém konci školy, takže ani získání nápovědy nebylo zadarmo a bylo to spojenou s naší fyzickou prací.

Na konci nás čekala sladká odměna v podobě čokošky, úspěšní řešitelé dostali čokošku na tým, druzí měli dvě do týmu a v prvním týmu, který naší únikovkou proběhl za 40 minut, připadla čokoška na každého.


Přejeme všem našim žákům i jejich blízkým pohodové svátky.

Vaši fyzikáři Kozák & Kozák