Rozsvícení vánočních stromků

Publikováno: 9.12.2019 Autor(ka): Jaromír Kozák | Sdílet:

Vše začalo vánočním vystoupením v kostele sv. Vojtěcha. Zazpívaly a zarecitovaly děti z mateřské školky, poté zazněly kostelem písně v podání našich prvňáků a deváťáků a program ukončily již tradičně ostašovské učitelky. Na tvářích všech přítomných byla vidět radost, spokojenost, mnohde i dojetí.

Z kostela posluchači i účinkující zamířili k oběma budovám (školy i školky) a s napětím čekali. Vše klaplo na výbornou. Po odpočítání se naráz rozsvítily oba stromky a otevřely se dveře školy i školky, kde pro návštěvníky byly připravené vánoční dílničky. K vzájemnému setkání a přátelskému popovídání bylo možno využít prostoru před vchodem do školy, kde byl pro zahřátí připraven čaj a svařák, k zakousnutí nabízel své výrobky řezník a komu byla zima, mohl posedět v jídelně u řízku s bramborovým salátem nebo štrůdlu s kávou. I o „tvořivce“ bylo postaráno. Mezi dílnami i venku se pohybovali naši deváťáci, kteří nabízeli dětmi napečené cukroví.

I když bylo chladno, mnozí odcházeli s hřejivým pocitem blížících se Vánoc.

Velké díky patří všem, kteří se na úspěšnosti akce podíleli, tedy dětem a učitelům ze ZŠ i MŠ.

Martina Krupková a Ivo Kulhánek