Pavoučková výprava

Publikováno: 18.10.2019 Autor(ka): Jana Hamalčíková | Sdílet:
Pavoučková výprava

Proč pavoučková? Pavoučci nosí štěstí. A každé naše venkovní učení je smotané štěstí.

Někdo se jich bojí, ale my jsme si vysvětlili, že nebýt pavouků, bylo by moc much...

Z našich uzlových lan jsme si složili pavučinu, lepivou izolepou utkali lepivá vlákna. Zahráli jsme si na letící mouchy, které se jim snaží vyhnout.

V keřích i jalovci jsme našli plachetky pavoučků a křižákovu na zábradlí. Lupou jsme prostudovali i sekáče. Mezi sebou jsme si vysvětlili, jaké výhody má každý druh pavučiny.

Viděli jsme jedovatou zbarvenou škumpu, bodlák štětku, šišky od jedle, co stojí, kluci měli 9 sil od listů devětsilu, poznali jsme přesličku, kapradí a z hub modrou límcovku.

Víme, jak je nutná opatrnost při lezení na hromadu klád i pro prolézání potrubí. Zahráli jsme si u naší naučné stezky.

Opatrně jsme si chránili svůj kokon. Běhali jsme po vláknech pavučiny mezi stromy.

Už známe okolí naší školy. Nejvíc milujeme, když můžeme letět loukou. Paní učitelka má zase ráda, když s ní sedíme pod korunami stromů ?

Více fotografii zde.