Noc s Andersenem

Publikováno: 23.4.2023 Autor(ka): Lenka Drtilová | Sdílet:
Noc s Andersenem

Ve ztichlé škole se v podvečer pátku 14.4. objevily děti z 2. a 3. třídy, aby strávily společně s paní učitelkou a asistentkou noc s Andersenem.

V letošním roce si připomínáme 100 let od narození jedné z nejvýraznějších českých ilustrátorek dětských knih, Heleny Zmatlíkové. Během večera jsme se seznámili s jejím životem i dílem. Dokonce jsme si zkusili odhadnout, jak vypadala. Užili jsme si noční hru po škole, kde mnozí překonali strach ze tmy a hlavně poskládali puzzle s indícií k zakleté knížce. Pátrali jsme po původu některých textů a obrázků a zkoušeli je dávat dohromady. V průběhu večera jsme si i stihli vyrobit leporelo, které nám bude paní Zmatlíkovou a její dílo připomínat. Zkrátka toho bylo hodně. Když jsme se konečně nasoukali do spacáků, usínali jsme při čtení z knížky Z deníku kocoura Modroočka a usínalo se moc hezky. Ráno jsme se společně nasnídali, zhodnotili naše čtenářské dílničky, dostali svítící náramky z noční hry a s radostí (a trošku ospalí) jsme se rozloučili a rozešli se do svých domovů.