Machnínská 1. středa v měsíci: "Ptačí"

Publikováno: 3.4.2024 Autor(ka): Lenka Drtilová | Sdílet:
Machnínská 1. středa v měsíci: "Ptačí"

1. dubna si připomínáme mezinárodní den ptactva. A proto jsme se i my rozhodli zasvětit naši dubnovou středu právě ptákům. Nejenže se děti i učitelé převlékli do "ptačích kabátků", ale celý den byl zkrátka "ptačí". V 1.a 2. třídě probíhal projekt o čápovi, ve 3. třídě běží centra aktivit věnovaná ptactvu a ve 4. a 5. třídě si děti připravily prezentace; objevila se i ptačí hnízda, zazněly mnohé zajímavosti a rekordy, písničky i lidová slovesnost - přirovnání, pranostiky. Věděli jste např., že výr velký může mít rozpětí křídel až 180 cm a porazit člověka? Orel východní dokáže postavit hnízdo až o průměru 3 metrů? A že datel černý si při klování do stromu obmotá svůj jazyk vevnitř kolem lebky, aby mu nepřekážel?! My už to teď víme a jsme rádi, že jsme se mohli do ptačí říše ponořit trošku víc, porozumět jim a snažit se malé opeřence chránit a pomáhat jim. Takže PÍP PÍP a FRNK.