EducaWeek

Publikováno: 18.10.2023 Autor(ka): Aleš Kozák | Sdílet:

Minulý týden se v našem městě konal EducaWeek, akce zaměřená nejen na vzdělávání a propojení digitálního světa s praxí, ale především na trh pracovních a studijních příležitostí. Účastnili jsme se několika akcí, a stálo to za to.

Mezi nimi byl i Edu-Lab od společnosti Škoda Auto a.s., kde jsme se seznámili s elektromobilitou a moderními technologiemi, které naše automobilka využívá. Pochopili jsme i vizí budoucnosti, která nás brzy čeká – například headup displeje ovládané gesty či VR brýle, které nám umožní propojit se s někým, kdo nám dává instrukce, jak odstranit závadu. Zajímavým bonusem bylo i okénko věnované kyberbezpečnosti.

Ve čtvrtek jsme navštívili prezentaci firem a škol v Aréně. Měli jsme možnost vidět, jak jiní lidé prezentují své produkty a firmy, což nám poskytlo inspiraci pro naši vlastní prezentaci v rámci pracovní výchovy. Každý z nás mohl jít svou vlastní cestou a hledat informace o oborech, které ho zajímají.

Také jsme navštívili jednu z místních firem, DGS, která se nachází téměř u nás v Ostašově. Tato firma specializující se na zpracování hliníku zaujala pouze některé z nás. Avšak ti, kteří se o ni zajímali, byli nadšeni a mohla by jim tato návštěva napomoci v rozhodování o dalším studiu a kariéře.

V závěru týdne jsme měli možnost reflektovat inspirace, které jsme získali, a zhodnotit, jak nám mohou pomoci při volbě povolání.