Děti čtou nevidomým dětem

Publikováno: 2.11.2022 Autor(ka): Naděžda Bendová | Sdílet:

Ve středu 2. listopadu 2022 proběhl konkurz na nahrávání knihy Lukáše Csicselyho Metamorfórky v malém poslechovém sále v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Konkurz se uskutečnil za přítomnosti režisérky nahrávky Elišky Bejčkové, která si projev dětí nahrála. Tento projekt se věnuje vydávání zvukových knih na CD nosičích, určených pro slabozraké, nevidomé a jinak tělesně handicapované děti. Díky zvukovým knihám se seznámí se současnou dětskou literaturou v podání jejich vrstevníků. V neposlední řadě podporuje čtenářství u dětí základních škol a výchovu k solidaritě s handicapovanými lidmi. Hotová zvuková kniha je pak slavnostně pokřtěna v obřadní síni liberecké radnice za účasti všech, kteří se na jejím vzniku podíleli. Za naši školu se konkurzu zúčastnili žáci od IV. do IX. třídy.