Barevné učení venku I. třída

Publikováno: 4.10.2019 Autor(ka): Jana Hamalčíková | Sdílet:
Barevné učení venku I. třída

Ranní zima nás na chvíli zdržela uvnitř, ale to jen na pokus, jak se v listech mění barvy. Mízu v listech nám nahradilo mléko.

My si také ochutnali, jak chutná javor mléč. Horský klen se jíst nedá, je moc hořký. Z prvních písmenek a obrázků si umíme přečíst kraťoučké věty o stromech, co kolem nás rostou.

Venku jsme se naučili, jak doplňovat sudoku z přírodnin. Přikládali jsme k číslům 0-11 kaštany. Řetízky z nich nás naučili, která čísla jsou větší a menší.

Ke kotoučům barev si každý na zahradě našel cosi barevného. Kromě kytiček a listů i papírek od bonbónu, ten víme, že příště patří do koše. 

Třeťáci nás pozvali na ohřátí na výstavu jedlých, nejedlých i jedovatých hub. Koukněte, byl jich plný raut. Pak jsme zase venku odhadovali vzdálenosti

mezi sloupy. Tipovali jsme si, kolik umíme skočit do dálky. Někdo navrhoval 1m, druhý 2m, ale někdo i 10m. Většina z nás skočila 1 a půl metru. 

No a my si zase odhadovali, jak daleko umí skočit lesní zvířata. Maty se trefil přesně, rys 7m. 9m rekord měl jen jelen, méně srnec 6m, veverka 4m liška 3m, zajíc 2m, kuna 1,5m.

Nakonec jsme zkusili rozmotat klubíčko kamarádství. To se nám ale moc nepovedlo. Tak to prý zkusíme příští týden znovu, snad na sebe budou kluci hodnější.

Více ve fotogalerii zde.