3. M

Lenka Drtilová
Mgr. Lenka Drtilová Třídní učitel Učitelka 1. stupeň

Svatomartinský den

Publikováno: 4.12.2022 Autor(ka): Lenka Drtilová | Sdílet:
Svatomartinský den

Dnes jsme si postupně odkryli příběh svatého Martina a lidové tradice a zvyky, které se u nás dochovaly.

Nejdřív děti zjistily, kdo zná Martina, jezdí na koni, nebo třeba někdy jedl husu. Během dopoledne se pak seznámily s příběhem svatého Martina, v obrázkové, textové a nakonec i filmové podobě. Dokonce si jeho příběh samy sehrály. Zkusily dát dohromady lidové pranostiky a odhadovat jejich význam. Vyrobily si své bílé koníky, které můžete vidět na schodišti naší školy. Vrcholem celého dne bylo pečení svatomartinských rohlíčků. Všichni si vyzkoušeli válení, vykrajování i balení. A co bylo nejlepší? To, že své dílo mohli sníst!

Vůně rohlíčků nám provoněla celou školu a pomalu se mezi nás vkradla atmosféra blížícího se adventu, tiché bílé krajiny a Vánoc.