Mgr. Helena Černá Třídní učitel Učitelka 2. stupeň (AJ-D), koordinátor ŠVP

Vyhodnocení dotazníků

Publikováno: 27.3.2020 Autor(ka): Michaela Dvorská | Sdílet:

Co jsem se dozvěděla a jak na to zareaguji?

Velké části z vás vyhovuje současné zadávání úkolů. Jsou však i domácnosti, které mají problémy s připojením k internetu a s tiskem. Úkoly budou i nadále zadávány na webu školy v jednom textovém souboru. Změnou je, že tabulka s úkoly vypadá mírně odlišně. Největší změnou je, že k jenomu cíli učení vede několik vzdělávacích cest.

• Například v pondělí z matematiky je pro děti připravený cíl "Umím řešit pavučiny.".
  • K procvičení tohoto cíle mohou děti vypracovávat úkol online, nebo si vytisknout pracovní list (doplňování), nebo pracovat z učebnice (na papír).
    • Je pouze na vašich možnostech, která cesta je pro vás nejpříjemnější.
  • K cíli stačí vypracovat jeden úkol (využít jednu cestu). Pokud by vaše děti potřebovaly více procvičovat, můžete využít klidně všechny tři možnosti k procvičování.

Díky výše popsaným možnostem výběru se zdá, že je pro děti připraveno více úkolů. Díky tomu, že mohou děti využít k jednomu cíli více možností procvičování, vzniká více podnětů pro učení. Zároveň je na vašich domácích možnostech, kolik toho vaše děti zvládnou. Tedy kolik úkolů budou vypracovávat.

• K cíli je dobré si vybrat alespoň jednu cestu. Můžete si jich vypracovat více, ale jedna stačí.

Vzhledem k tomu, že domácí výuku nemáme pouze v ČR, ale problém je rozšířený ve více státech, stránky Kahoot! mohou mít určité potíže s přetížením. Doma se vám to projeví tak, že se na stránky vůbec nedostanete. Nebo se vám zadávání odpovědí seká. Psali jste mi, že vaše děti potřebují na plnění úkolů více času, že potřebujete mít test otevřený více dní.

• Testy budou otevřeny delší dobu.
  • Při vypracování otázek nebudou děti limitovány časem.
  • Pokud se nedostanete na stránky Kahoot! budete si moci test vypracovat offline. Na stránkách školy bude jeho přepis do textového dokumentu. Děti odpovědi vypracují na papír nebo na do vytištěné kopie. Abyste zjistili jejich hodnocení, vypracování mi prosím pošlete (emailem, Messengerem, ...). Já vám zpět odešlu vyhodnocení.
  • U testů Kahoot také budete mít nově uváděný pin. To je unikátní kód, pomocí kterého se dostanete na konkrétní testy. Můžete ho využívat, pokud budete mít staženou aplikaci Kahoot! či se nedostanete přes odkaz, který vám poskytnu.

Vzhledem k tomu, že nepanuje jednotný názor, zda mají mít děti možnost kontaktovat mě přímo, nebudu dětem plošně tuto možnost nabízet.

• Jestliže budete chtít, aby se mnou vaše dítě bylo ve spojení, můžete použít Skype.
  • Vaše děti mají školní emaily, které zatím nevyužívaly. Mohu vám poslat jejich přihlašovací údaje a tím jim otevřít cestu pro přímou komunikaci.

Ještě jednou děkuji za váš čas při vyplňování dotazníku k výuce. Věřím, že novinky povedou k většímu konfortu vás i vašich dětí.

Michaela Petrželová