Mgr. Helena Černá Třídní učitel Učitelka 2. stupeň (AJ-D), koordinátor ŠVP

Týden školních výletů

Publikováno: 24.6.2022 Autor(ka): Helena Černá | Sdílet:

V pondělí jsme se sešli ráno před školou v plné polní. Pod vedením naší třídní učitelky Heleny Černé a češtinářky Martiny Krupkové jsme vyrazili směr Pláně pod Ještědem. Pěšky! UFF! Při pohledu na oblohu jsme přemýšleli, kam nám maminky zabalily deštníky a pláštěnky. První osvěžující kapky na nás dopadly už v Horním Hanychově. Ale protože hodní lidé mají štěstí na počasí, na Pláně jsme vylezli skoro suchou nohou.

Vyčerpáni po náročném výstupu jsme složili svá unavená těla v turistické ubytovně a těšili se na oběd. Odpoledne jsme využili toho, že ještě neprší, a vrhli se do lesa na první aktivitu. To jsme ale netušili, že největší výzva přijde až po večeři. Pan asistent Jan Odvárka, který za námi přijel, pro nás připravil orientační běh. Někteří z nás drželi mapu poprvé v životě. K velkému dobrodružství přispělo i to, že se na Pláně snesla mlha. Naštěstí se všem družstvům podařilo dorazit zpět do cíle a nebylo nutné volat horskou službu.

Po náročném dni jsme usnuli jako dřeva. Bylo třeba nabrat síly před úterním výstupem na Ještěd a následným sestupem do údolí. S povzdechem OUVEJ, OUVEJ, NOŽKY BOLÍ, jsme se vydali zpět k domovu.

Ti nejstatečnější se sešli ve středu ráno na Fügnerce. Přežili jsme jízdu nacpaným autobusem číslo 18. Vystoupili jsme na Maliníku a přes libereckou Výšinu a Lesní koupaliště jsme zamířili do centra Liberce.

Ve čtvrtek nás čekaly aktivity ve škole a kolem školy. Nechyběla ani mapa, naštěstí jsme měli natrénováno a v Ostašově jsme doma. Všem týmům se podařilo získat pomocí indicií poklad ukrytý ve venkovní učebně.

Týden jsme si užili a příští školní rok zase huráááá na výlet.