Mgr. Helena Černá Třídní učitel Učitelka 2. stupeň (AJ-D), koordinátor ŠVP

Pomůcky pro 4. ročník

Publikováno: 20.8.2019 Autor(ka): Michaela Dvorská | Sdílet:

Vážení rodiče,

dovoluji si vám na konci prázdnin poslat některé z prvních informací do čtvrtého ročníku.

Děti budou ve čtvrté třídě potřebovat cvičební úbor. Letos již nebudeme chodit plavat, a tak děti čeká celý školní rok běžného tělocviku. Na výtvarnou výchovu budou potřebovat kufřík s pomůckami. Nesmí zde chybět funkční lepidlo a nůžky. Více informací děti obdrží od paní učitelky na výtvarnou výchovu. Také je třeba zajistit přezůvky v sáčku.

V začátku školního roku děti dostanou pracovní sešity, učebnice a sešity na psaní. Prosím o jejich brzké obalení. Stejně jako v minulém roce i letos budeme pracovat s diářem, není tedy nutné dětem pořizovat úkolníček či podobný sešit na domácí úkoly.

Ve čtvrté třídě nás bude čekat pravidelná geometrie. Na tu budou děti potřebovat trojúhelník s ryskou, pravítko, kružítko a rýsovací tužku. TYTO POMŮCKY BUDOU DĚTI POTŘEBOVAT PRO DOMÁCÍ PRÁCI. Ve škole budou mít rýsovací pomůcky zakoupené z třídního fondu. Pro případ domácího úkolu z geometrie je nezbytné mít tyto pomůcky k dispozici doma.

Stejně jako v loňském roce vybíráme v začátku školního roku peníze na pracovní sešity a SRPŠ. Částky budou upřesněny v prvních zářijových dnech. Příspěvek do třídního fondu zatím vybírat nebudu. Díky štědrosti rodičů na jarmarku máme v třídním fondu dostatek financí, aby nám pokryl počáteční výdaje na sešity na psaní, pomůcky na PV a VV. V případě potřeby se na vás o malý příspěvek obrátím v průběhu školního roku. Dále vybíráme balík kancelářských papírů a papírové kapesníky.

Ve čtvrtém ročníku čeká děti i vás rodiče jedna z důležitých změn. Čtvrťáci již budou mít elektronickou žákovskou knížku. Kvůli organizaci školního roku, zejména kvůli žákovské knížce, budou v začátku školního roku informativní třídní schůzky. Prosím o vaši účast, abychom mohli klasifikaci žáků začít hladce a bez problémů. Termín bude upřesněn koncem srpna či začátkem září.

Vážení rodiče, užijte si zbytek léta.

Velmi se těším na brzké shledání s vámi i s vašimi dětmi.

třídní učitelka Michaela Petrželová