Mgr. Helena Černá Třídní učitel Učitelka 2. stupeň (AJ-D), koordinátor ŠVP

Minikonference

Publikováno: 17.4.2020 Autor(ka): Michaela Dvorská | Sdílet:
Minikonference

V příštím týdnu nás čeká malá novinka. Učení z domu je dlouhé a spousta z nás si potřebuje popovídat s někým dalším, než jenom s blízkými, které máme kolem sebe.

Ve čtvrtek 23. 4. začneme s minikonferencemi. Minikonference je příležitost, ve které si mohou děti popovídat se svými spolužáky a sdílet si materiály, které během domácí výuky vypracovali. Ve čtvrtek nás čeká konference na téma Moje místo na tiché čtení, která bude odkazovat na pacovní list ze středy 22. 4.

Jak to bude probíhat?

Kdo bude chtít, přihlásí se pomocí odkazu či ID (identifikačního čísla), které najde v denním plánu, do "konferenční místnosti". Při prvním setkání se bude do vašeho PC či mobilu instalovat program, který umožňuje rychle zapnout správnou "místnost". V tabulce děti vyplní své jméno, pod kterým je ostatní uživatelé uvidí. V "místnosti" se setkají děti se svými spolužáky a se mnou při rozhovoru o nabídnutém tématu. Během konference je možné mít zapnutou kameru, nebo ji mít vypnutou. Stejně tak se dá vypnout i mikrofon, takže děti mohou klidně i jenom poslouchat a nemusí nic říkat a ani být vidět. Je to jenom na nich. Stejná konference proběhne dopoledne i odpoledne. Děti se konference mohou zúčastnit, ale nemusí. Zda se budou konference účastnit a zda v odpoledním či dopoledním termínu je čistě na vašich domácích možnostech.

Věřím, že tento prostor bude možností pro sdílení žákovských úspěchů a že bude dětem sloužit k načerpání další energie do učení.

Kdo do toho půjde se mnou?

P.S. Níže je přiložený návod pro úspěšné zprovoznění aplikace. :-)