Duben ve školní družině

Publikováno: 2.5.2024 Autor(ka): Jana Fořtová | Sdílet:

Duben jsme začali připomenutím významného dne dětské knihy a zjistili jsme, kdo byl H. CH. Andersen. Četli jsme, ilustrovali, domýšleli příběhy, skládali pohádkové postavy. Nechyběla ani dopravní výchova, pěkné jarní počasí nás láká ven, a tak ideální čas na zopakování si pravidel chodce i cyklisty, poznávačku dopravních značek. Třeťáci si připravili jedno odpoledne na téma první pomoci, díky nim jsme si ve skupinách osvojili zásady první pomoci, ale i zopakovali důležitá telefonní čísla. Na konci měsíce nechybělo čarodějnické tvoření i řádění.

1.oddělení

Prvňáčcci měli, kromě výše napsaného, ještě mořnost každou středu si užít program od studentky Romany, na centra aktivit si zvolili téma vesmír, objevovali jsme sluneční soustavu, stavěli rakety i vesmírné stanice. Celý měsíc jsme se také starali o naklíčená semínka, která se postupně začala proměňovat v malé rostlinky.

Fotky ZDE.