Závod horských kol 2018

Publikováno: 24.10.2018 Autor(ka): Radek Vystrčil | Sdílet:

V pátek 21. 9. 2018 se konal již 19. ročník závodu horských kol u nás v Ostašově.

Závod horských kol 2018

Závodníci podle věku absolvovali 2 různě náročné okruhy. Závodníci a závodnice 4.a 5. třídy objíždí okruh po silnici vedoucí pod lesem. Ostatní kategorie už mířily na těžší trať vedoucí po lesních cestách. I já jsem měla tu možnost zúčastnit se jako závodnice obtížnějšího lesního okruhu. Myslela jsem, že vypustím duši, ale stálo to za to. Byl to skvělý zážitek. Aby nedošlo k bloudění závodníků, nebo kdyby se stal po cestě nějaký úraz, popřípadě technický problém, jsou podél trati rozmístěni vstřícní pomocníci, kteří vám na křižovatkách ukáží správnou cestu, pomohou v případě technického nebo zdravotního problému. V cíli závodu byla připraveno sanitka s profesionálními záchranáři. Naštěstí jejich péče nebyla při letošním ročníku potřeba. Všichni závodníci i závodnice zvládli svoji trať bez úrazu. Ti nejrychlejší ze všech kategorií od prvního do třetího místa obdrželi hodnotné ceny a diplomy. Letos se s tratí za pěkného slunečného úspěšně popralo 79 závodníku. Celkové výsledky 19. ročníku závodu si můžete přečíst ZDE, kde jsou k dispozici i fotografie.

Budeme se těšit příští rok na jubilejní 20. ročník.

Radka Pašková – 9. třída

Soubory ke stažení