Zahradní slavnost 1. stupeň

Publikováno: 19.7.2022 Autor(ka): Jana Hamalčíková | Sdílet:
Zahradní slavnost 1. stupeň

Bezmála dvě desetiletí bývalo tradicí, že se vždy v červnu uskutečnil školní jarmark. Zpočátku se jednalo o menší akci ke Dni dětí, ale s postupem času, jak se naše škola rozrůstala (připojila se k nám škola v Machníně, přibylo žáků a nakonec jsme se propojili s mateřskou školou), se z jarmarku stala velká událost nejen pro školu, ale i pro Ostašov a okolí. Tuto tradici přerušila na dva roky protiepidemická opatření a my jsme získali čas na zamyšlení, kudy dál. Nakonec jsme se rozhodli pro „návrat ke kořenům“ – uspořádat komornější slavnosti odděleně pro jednotlivé budovy.

Na prvním stupni jsme se rozhodli pro Zahradní slavnost. Ta se uskutečnila v úterý 28. 6. 2022 na školní zahradě. Základní myšlenkou bylo odpoledne pro rodiče s dětmi a naše vzájemné neformální setkání. Na zahradě bylo rozmístěno 10 stanovišť, kde si každý mohl vyzkoušet svou dovednost a obratnost. Někomu se lépe dařilo správné míření míčem na koš, kroužkem na praporky,  míčkem do panáka nebo dřevěným kolíkem při hře mölkky. Jiný se neztratil v bludišti, či si potrápil mozek při piškvorkách. Ti nejohebnější pak předváděli neuvěřitelné pózy v twisteru. Ti, kteří absolvovali všechna stanoviště, dostali na konci drobnou odměnu – děti sladkůstku a dospělí kávičku. Ke správné zahradní slavnosti patří i něco dobrého k zakousnutí. Vyhladovělí a mlsní návštěvníci si mohli opéct buřt nad ohněm, nebo si pochutnat na připravených dobrůtkách. Ty nám napekly obětavé maminky, kterým za to moc děkujeme.

Protože Zahradní slavnost je hlavně o našich dětech, je samozřejmé, že se na její přípravě také samy podílely. Poděkování patří třeťákům, kteří se svou paní učitelkou vymysleli, rozkreslili a nainstalovali bludiště. Druháčci zase strávili dopoledne přípravou pomazánek, chuťovek a pečením jablečného závinu, pizza-šneků a párečků v listovém těstě. Do příprav se zapojili dle svých možností i další třídy a díky tomu celé odpoledne dopadlo na výbornou. Počasí nám přálo, návštěvnost byla hojná a podle reakcí všech zúčastněných se Zahradní slavnost vydařila. Uvidíme, zda v novém trendu budeme pokračovat i v příštím školním roce, nebo vymyslíme jinou formu společného setkání. Na to je ale ještě čas. Nyní nás všechny čekají prázdniny, tak hurá na ně!

Více fotogrfií zde.