ŠVP v Měsíčním údolí - Machnín

Publikováno: 28.6.2024 Autor(ka): Lenka Drtilová | Sdílet:
ŠVP v Měsíčním údolí - Machnín

Od pondělí 24. do středy 26.6. vyjeli všichni machnínští žáci do půvabného prostředí Měsíčního údolí pod Kozákovem.

Strávili jsme 3 sluncem naplněné dny. Zážitků bylo mnoho. Některým dětem se poštěstilo najít polodrahokam či např. ulovit bodnutí od lesních vos. Ať už s menšími, většími či žádnými obavami jsme se vyšplhali na rozhledny Kozákov, Hamštejn či Dubecko a pokochali se nádhernými rozhledy po okolí - od Krkonoš přes Český ráj, České Středohoří až po Ještěd a Polsko. Poznali jsme řeku Kamenici i Jizeru, a to nejen pohledem, ale i osobní zkouškou teploty; poznáváním života v řece. Prozkoumali jsme jeskyni Ameriku a "napásli se" v modré záplavě sladkých borůvek v Klokočkách. Nechyběla samozřejmě ani zmrzlina. Třešničkou na dortu po výletech bylo koupání v bazénu a po večeři hraním her či čtením na dobrou noc. Všichni jsme si to moc užili a děti se zdráhaly zabalit si a vydat se na zpáteční cestu.

A tak jsme se pozvolna a příjemným způsobem rozloučili s končícím školním rokem a naladili se na blížící se prázdniny. Bylo to fajn a teď už HURÁ NA PRÁZDNINY!