Seminář k tvůrčímu psaní pro pedagogy naší školy

Publikováno: 11.4.2019 Autor(ka): Michaela Petrželová | Sdílet:

Dne 3. 4. se několik učitelů z naší školy zúčastnilo semináře k tvůrčímu psaní. Jistě nejlépe celé školení vystihne text, který přímo na něm vznikl.

Seminář k tvůrčímu psaní pro pedagogy naší školy

Je středa čtyři hodiny odpoledne a skupina nadšených učitelek sedí v učebně, ze které je vidět slunný den a stále ještě trochu zasněžený Ještěd. Jsou tu z jednoho prostého důvodu. Dětem, které učí, chtějí dát to nejlepší, co mohou. A tak se rozhodly odpoledne strávit s kolegyněmi na semináři o tvůrčím psaní. Už si stihly říct, proč je důležité věnovat se psaní. Stihly již přemýšlet o tom, co mohou v tomto směru pro své žáky udělat. Zažily již několik aktivit, které jim pomohly pochopit, co všechno mohou s dětmi dělat. A teď všechny sedí a píší texty, které mohou pomoci zlepšit i jejich pisatelství. Tady ve škole rozhodně neplatí ono známé "Kdo neumí, učí.". Zcela naopak. Tyhle učitelky chtějí svědomitě pochopit vše, co dětem předávají. A tak ve středu ve čtyři patnáct stále sedí ve škole a učí se, jak nejlépe učit své žáky.