Rozsvícení vánočního stromečku

Publikováno: 6.12.2022 Autor(ka): Jana Hamalčíková | Sdílet:
Rozsvícení vánočního stromečku

Na rozsvícení vánočního stromečku jsme se sešli letos v Žákovské ulici, na 1. stupni.

Na konci 1. adventního týdne, v pátek 2. prosince, se nám podařilo vytvořit příjemnou předvánoční atmosféru. Nejen světýlka na vánočním stromečku dala vědět, že Vánoce jsou tu. Školou se linula vůně svařáku, vánočního cukroví a vynikajících jablečných závinů, stejně jako čerstvě nařezaných jehličnatých větví, ze kterých si děti za pomoci paních učitelek do květináčů aranžovaly vánoční dekorace. O hudební doprovod se postarala „Ostašovská šestka“  - (už nejen) kytarový kroužek žáků 2. stupně pod vedením Honzy Odvárky, s repertoárem vánočních koled.

Zahřát se bylo možné u ohně, kde se zároveň opékaly čerstvě vyuzené buřty přivezené panem řezníkem. U něho bylo možné zakoupit si i další voňavé pochoutky.

Někdo odcházel domů s ručně vyráběnou svíčkou ze včelího vosku od manželů Mládkových, jiní  měli při odchodu plné ruce vlastnoručně vyrobených vánočních dekorací a ozdob, které tvořili pod vedením paních učitelek, vychovatelek nebo asistentek v některé ze 4 připravených dílniček.

Akce byla perfektně zorganizovaná, za což patří velké poděkování všem, kteří se na přípravách podíleli. Vysoká účast  byla zároveň vhodnou příležitostí popovídat si spolu s pedagogy, bývalými žáky, kteří také zavítali, ale i rodiče mezi sebou.

Věříme, že se na další společné setkání těšíte stejně jako my, vánočně naladěný ostašovský učitelský sbor.