Rozsvícení vánočního stromečku

Publikováno: 10.12.2018 Autor(ka): Naděžda Bendová | Sdílet:

Koledy, svařák, cukroví, tvoření ...

Po měsíci příprav, pečení cukroví, výrobě ozdob, chystání dílniček a programu našich žáků jsme se konečně dočkali. Je pátek 7. 12. 2018 a konečně může proběhnout celá naše velká akce – Rozsvícení stromečku.

Vše začalo tradičním zahájením v kostele. Po úvodním slově pana ředitele, vystoupili dětičky z MŠ Pastelka, poté se konalo společné vystoupení našich nejstarších a nejmladších žáků. V závěru vystoupení v kostelíku zazpívaly naše paní učitelky.

Po vystoupení v kostele jsme se přesunuli k našemu vánočnímu stromu, kde jsme mírně promrzlí a těšící odstartovali společné odpočítávání a naštěstí bez jediného technického škobrtnutí se nám stromek letos krásně rozzářil.

Venku se linuly tóny koled, lidé popíjeli čaj a svařák a konečně jsme měli možnost se v předvánočním shonu zastavit a popovídat si s přáteli. Jsme rádi, kolik bývalých žáků se do naší školy vrací, aby mohli s námi tyto společné chvíle prožít.

Po rozsvícení vánočního stromku byly zahájeny vánoční dílny, kde si děti mohly vyrobit dárky pro své blízké. Návštěvníci mohli ochutnat cukroví, které žáci druhého stupně upekli a komu drobné pohoštění nestačilo, mohl uspokojit své mlsné choutky ve školní jídelně, kde bylo připraveno hned několik dobrot.

Atmosféra Vánoc na nás dýchala ze všech stran a opět jsme prožili krásné společné chvíle.

Těšíme se na další společné akce a společná setkání.